piątek, 18 stycznia 2013

Przeprowadzanie analizy wody

Przeprowadzenie instalacji oczyszczającej wodę może stanowić dla wielu ludzi problem. Po pierwsze, bez odpowiednich badań wody i doświadczenia, nie mamy co liczyć na pozytywny wynik naszych starań. Zwolennicy zasady DIY (do it yourself) nie chcą korzystać z usług firmy zewnętrznej. Wielu ludzi woli oszczędzić pieniądze i stara się uzdatnić wodę w domu samemu. W internecie można znaleźć wiele gotowych schematów z instalacjami urządzeń uzdatniających. W razie problemów można skorzystać z porad "fachowców" na forach internetowych.
Od kilku lat filtry wody można kupić w sklepach internetowych. Dostęp do urządzeń, narzędzi i części zamiennych jest bardzo duży. Co może w takim razie stanowić problem w samodzielnej instalacji?

Przedsiębiorstwa zajmujące się tematyką uzdatniania zaopatrzone są w profesjonalne urządzenia pomiarowe, które są niezbędne do odpowiedniego doboru filtrów. Schemat instalacji zależy od jakości wody. Zależnie od stężenia danych pierwiastków chemicznych lub zanieczyszczeń mechanicznych - dobierane są dane urządzenia, media filtracyjne i stacje uzdatniające.

Wzorowanie się na schematach uniwersalnych zazwyczaj jest nieuzasadnione. Gdy ujście wodne jest dobre, wystarczy zwykły filtr mechaniczny Atlas Filtri, który oczyści wodę z drobnych zanieczyszczeń i ciał obcych. W innej sytuacji może się okazać, że jakość wody jest bardzo zła i zmusi nas to do zastosowania kolumn filtrujących, które dokładnie zdezynfekują wodę. Niekiedy zdarza się, że przed filtracją, wodę należy dotlenić w specjalnych zbiornikach hydroforowych.

Bez wątpienia warto wynająć firmę zewnętrzną do instalacji urządzeń filtrujących. Bez mierników i dogłębnej analizy wody, nie można ocenić jakie związki i w jakim stężeniu znajdują się w wodzie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz