czwartek, 18 kwietnia 2013

Filtry do wody - zrób to sam!

Filtry do wody to urządzenia mechaniczne. Dlatego też, podczas eksploatacji musimy odpowiednio je używać. Przede wszystkim należy zaznajomić się z instrukcją obsługi. Niezależnie od firmy, w gwarancji produktu są opisane warunki użytkowania. Opiszę kilka z najczęściej podawanych procedur, które należy przestrzegać w czasie instalacji uzdatniaczy.
Filtrować można tylko wodę o naturalnym pH. 
Podczas gdy w rurach kanalizacyjnych ciśnienie przewyższa ograniczenia umożliwiające użytkowanie, musimy zamontować reduktor ciśnienia.

Filtry do wody powinniśmy chronić przed źródłem światła, zimnem oraz za gorącem. W czasie instalacji należy chronić filtr przed odpływem ciepłej wody zaworami zwrotnymi.

Powinno się zamontować system przeciw-uderzeniowy chroniący od uderzeń wody.


Przed zakończeniem instalacji należy zbadać czy hydraulika została wykonana prawidłowo. Ogół czynności powinno się wykonywać ze starannością i precyzją. Aby uszczelnić instalację używa się tylko taśmy z Teflonem. Okresowo należy czyścić filtr gąbką z wodą.

Czyszczenie i konserwacja wkładu zależy od danego rodzaju oraz jego parametrów. Jeżeli zrobimy wszystko według powyższej instrukcji, nasza instalacja uzdatniająca, nie będzie narażona na awarie. Pamiętać trzeba także o okresowej konserwacji i regularnej wymianie wkładów.

Chcesz wiedzieć więcej o eksploatacji zmiękczaczy i innych filtrów do wody? Szczegółów szukaj tutaj: https://www.filtry-do-wody.info/zmiekczacz-wody-eksploatacja-czesc-3/

1 komentarz:

  1. W Mawi (http://www.mawi-poland.pl/) oferujemy tylko i wyłącznie najlepsze urządzenia chłodnicze. Z nami nie odczujesz rozczarowania!

    OdpowiedzUsuń