poniedziałek, 10 czerwca 2013

Jak sobie poradzić z kamieniem na armaturze?

Zastanawiasz się czy Ciebie też dotyczy problem twardej wody? Nie każdy wie, że osad powstający na bateriach, w umywalce lub w wannie może być objawem twardej wody, która może doprowadzić do awarii urządzeń AGD w naszym domu.

Szczerze mówiąc problem związany z twardą wodą w polskim domu to codzienność. Mnóstwo osób narzeka na osad powstający na armaturze łazienkowej. Stałe powstawanie osadu jest powodem częstego używania detergentów i marnowania czasu na doczyszczanie baterii zlewowych. Mimo naszego trudu włożonego w polerowanie elementów łazienkowych - zjawisko lśniących baterii widać co najwyżej kilka godzin. Natarczywy kamień pojawia się znowu. Jak sobie skutecznie radzić z tym problemem? Ważne informacje znaleźć można tu http://uzdatnianie.weebly.com/twarda-woda.html.Jakie są inne problemy związane z twardą wodą? Zakamieniony czajnik, mętna woda w kawie i herbacie, białe drobinki na spodzie naczyń, uszkodzone żelazka, ekspresy do kawy, pralki, zmywarki. To nie koniec. Problem twardej wody ma wpływ na wszystkie produkty AGD.


Stan zdrowotny również nie pozostaje obojętny w powiązaniu z twardą wodą. Magnez i wapń w pewnym stężeniu są dla nas bardzo pożyteczne, ale bardzo twarda woda może doprowadzić do powstania kamienicy nerkowej.

Dodatkowo, twarda woda negatywnie wpływa na naszą urodę. Skóra po kąpieli w twardej wodzie jest sucha, a włosy są słabo odżywione (niezależnie od zabiegów pielęgnacyjnych). Przy problemach trądzikowych należy używać miękkiej wody, więc ludzie są zmuszeni do mycia twarzy wodą źródlaną/mineralną, żeby uniknąć podrażnienia.

Rozwiązaniem problemu z twardą wodą może być instalacja specjalnych urządzeń, które centralnie uzdatniają wodę w naszym domu.
Aby móc je w pełni skutecznie eksploatować wystarczy zapoznać się z krótką instrukcją obsługi , którą znajdziecie tutaj http://filtrydowody.weebly.com/eksploatacja-filtrow.html. Dostępne są zmiękczacze, które kompleksowo eliminują problem osadu na armaturze. Wysokiej jakości zmiękczacze są niezwykle proste w użyciu, gdyż eksploatacja filtrów na cały dom polega jedynie na wymianie złoża raz na jakiś czas.

Przed wyborem odpowiedniego urządzenia powinniśmy się poważnie zastanowić, gdyż jest to inwestycja na lata (odpowiednie filtry do wody nie wymagają żadnych napraw i ponoszenia dodatkowych kosztów). Po szczegółowe informacje w tym zakresie odsyłam na adres

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz