poniedziałek, 25 stycznia 2016

Filtry oczyszczające wodę
Woda jest najistotniejszym elementem naszej codziennej diety. Zastąpienie wody jest wręcz niemożliwe, dlatego właśnie należy szczególną wagę przywiązać nie tylko do ilości, ale także do jakości. Popularna kranówka jest tym rodzajem wody, z którym mamy do czynienia najczęściej. Choć jest ona zdatna do picia to spora grupa osób jej nie ufa. Najczęściej padające pod adresem wody wątpliwości dotyczą elementów znajdujących się w niej, czyli znacznej ilości chloru, zanieczyszczeń powstałych w wyniku przestarzałej infrastruktury wodociągowej czy stopnia jej twardości.
Jakość wody zmieniła się na dobre w ostatnich latach. Najwięcej wątpliwości budzi nie tylko chlor, ale twardość wody, która jest niszcząca dla domowych sprzętów AGD i najczęściej kończy ich żywot przedwcześnie. Twarda woda pozostawia po sobie łatwy do zauważenia osad z kamienia. Można sobie z nim jednak radzić za pomocą powszechnie dostępnych środków odkamieniających. 

Nie bez znaczenia jest wpływ twardej wody na zdrowie człowieka. Potwierdza to artykuł dostępny na stronie portalu branżowego pod adresem http://www.ekspertbudowlany.pl/artykul/id3870,uzdatnianie-wody-wodociagowej-czy-to-ma-sens Powinny uważać szczególnie osoby w podeszłym wieku oraz osoby skarżące się na niewydolność nerek. Również rodzice opiekujący się małymi dziećmi powinni raczej unikać stosowania wody kranowej w ich diecie. Co można zrobić by jakość wody kranowej była lepsza?

Sposoby na domowe uzdatnianie wody są bardzo proste i dostępne dla każdego. Wystarczy zaopatrzyć się w filtry do wody. Najczęściej dostępnym rodzajem filtrów są te w kształcie dzbanka. Są wyposażone w wymienny wkład z aktywnym węglem oczyszczającym wodę z osadu, a także z sporej ilości związków mineralnych, które wpływają na powstawanie kamienia. Dla osób poszukujących charakteryzujących się większą wydajnością rozwiązań stworzono filtry, które montuje się na kran oczyszczające wodę na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz