środa, 16 sierpnia 2017

Analiza składu wody

Aby sposób uzdatniania wody był dobrany w najbardziej optymalny sposób, konieczne jest dokładne przebadanie jej składu bakteriologicznego oraz fizykochemicznego. Pozwala to również na lepsze ustalenie, czy parametry wody spełniają dopuszczalne wartości. Zazwyczaj wydatki związane z analizą składu wody są ściśle uzależnione od samego typu badania oraz samej stacji odpowiedzialnej za jej wykonanie.

W największych miastach jakość wody badana jest na podstawie specjalnej instrukcji do pobierania próbek. Samo badanie wody odbywa się przy pomocy odpowiednich buteleczek na próbki, które pobierane są samodzielnie. Następnie jest ona zawożona do sanepidu, gdzie odbywa się dokładna analiza wody pod kątem składu bakteriologicznego oraz fizykochemicznego. Ponieważ jakość wody może ulegać zmianom, powinna ona być okresowo badana.

Badanie fizykochemiczne polega na określeniu barwy, smaku, zapachu oraz mętności wody. Natomiast mikrobiologiczne dotyczy przede wszystkim testu na obecność groźnych wirusów i bakterii. Wiele stacji sanepidu pozwala na oddzielne wykonanie obu tych badań. Analiza wody może obejmować ocenę wskaźników fizykochemicznych oraz mikrobiologicznych jednocześnie lub całkowicie osobno.
Zleć profesjonalne badanie wody: http://www.klarsan.pl/uslugi/analiza-wody/.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz