środa, 14 listopada 2012

Kategoryzacja uzdatniaczy wody

Zagadnienie uzdatniania wody jest dość skomplikowane. Zasadniczo opis zachodzących procesów powinno się zacząć od opisania wzorów chemicznych i ich wyników. Mimo wszystko chcę to pominąć. Chciałbym wytłumaczyć dość prostym językiem jak działają filtry do wody. Na rynku dostępne są różne urządzenia filtrujące.
Mechanikę działania opierają o specjalne wkłady lub złoża, których zadaniem jest oczyszczenie wody z danych związków. Więcej informacji znajdziecie na stronie http://www.klarsan.pl.

Uzdatniacze mechaniczne posiadają specjalne wkłady, wyłapujące z wody piasek, osad oraz żwir. Używane są często z wkładem polipropylenowym, ale oprócz tego są sznurkowe, harmonijkowe oraz siatkowe. Następnym rodzajem wkładów są węglowe, usuwające chlor, pestycydy oraz inne szkodliwe dla zdrowia substancje. Kupić możemy również mineralizatory, które podnoszą zawartość minerałów w systemie RO oraz wkłady do gorącej wody.

Oprócz różnych rodzajów wkładów, rozróżniamy także poszczególne złoża. Zaaplikować możemy żywicę kationitową, crystal right, lub polifosforan, które zmiękczają wodę, eliminując z niej żelazo i mangan. Drugim rodzajem złoża jest klarsanit, defeman, greensand lub birm - czyli te, które odżelaziają i odmanganiają wodę. Instalować możemy również filtr ze złożem węglowym, który eliminuje chlor.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz